W codziennym pędzie, pełnym wyzwań i obowiązków, często zdarza nam się odkładać własne marzenia, plany czy potrzeby „na potem”. Bywa, niestety nader często, że to „potem” nigdy nie nadchodzi. A co, gdyby tym razem spróbować inaczej? Weź głęboki oddech, otwórz umysł na nowe doświadczenia i wyraź siebie. Już 18 września w Centrum Integracji Międzypokoleniowej startuje program „Halo, Babki! Jest tu i teraz”.
OgólneHalo, Babki! Jest tu i teraz. Jesienna oferta CIM dla kobiet
„Halo, Babki! Jest tu i teraz” to cykl wydarzeń, skierowanych do kobiet w wieku 16-59 lat, w ramach którego organizowane będą między innymi zajęcia taneczne i artystyczne, spotkania tematyczne, a także wyjątkowy koncert.
– Program „Halo Babki!” tworzymy po to, by stworzyć swego rodzaju przestrzeń, w której kobiety mogą odkrywać siebie na nowo, wspierać się nawzajem i budować trwałe, inspirujące relacje – mówi Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej. – Różnorodny program zajęć ma przede wszystkim umożliwić im kreatywne wyrażenie siebie i odnalezienie nowych zainteresowań. Wspólne aktywności to także – a może przede wszystkim – jeden ze sposobów na przeciwdziałanie i walkę z wszelkiego rodzaju uzależnieniami. Skupiamy się na „tu i teraz”, odkładając na bok wszystko, co nas rozprasza, pochłania bezproduktywnie czas i niszczy nasze życie, czyli nadmierne skupienie na mediach społecznościowych czy pracy zawodowej, ale również obsesyjne zakupy, alkohol i substancje psychoaktywne.
„Halo, Babki! Jest tu i teraz” – plan wydarzeń
Taniec intuicyjny
każdy poniedziałek, godz. 18.00
Dla tych, którzy kochają ruch, taniec intuicyjny będzie prawdziwym odkryciem. To nie tylko forma aktywności fizycznej, ale także sposób na wyrażanie siebie i odkrywanie własnej wyjątkowości. Nasze zajęcia poprowadzą doświadczeni instruktorzy, którzy pomogą Ci odkryć piękno i moc tańca.
Zapisy nie są wymagane.
Zajęcia artystyczne
każda środa, godz. 18.00
Jeśli Twoją pasją jest tworzenie i wyrażanie siebie przez sztukę, to nasze zajęcia artystyczne są dla Ciebie! Pozwól swojej kreatywności rozkwitnąć i odkryj nowe techniki artystyczne. Każde zajęcia poświęcone będą innej dziedzinie sztuki.
Wymagane zapisy na każde zajęcia (maks. 12 osób). Zgłoś się na cim@cimchorzow.pl, w tytule maila wpisując „Halo Babki – zajęcia 20.09”, a w treści podając swoje imię, nazwisko, wiek i numer kontaktowy.
Koncert Lalu Slavickiej + panel dyskusyjny
10 listopada, godz. 18.00
Lalu Slavicka ponad 13 lat spędziła w międzynarodowych korporacjach, aż nadszedł moment, w którym powiedziała dość. Postawiła na siebie, na zmianę. Zamiast wyjechać w Bieszczady, zajęła się muzyką. W 2022 roku ukazał się jej debiutancki album „Każdy ma swoje korpo”, m.in. o wypaleniu zawodowym, którego Lalu sama doświadczyła i wielu innych problemach w korpoświecie, o których tak niewiele się mówi otwarcie: nadgodziny, niewykorzystane urlopy, uzależnienie od pracy, brak work-life balance… Dlatego postanowiła poprzez muzykę zaprosić do otwartego dialogu o tym, co dotyka przecież wielu z nas. Przed koncertem zapraszamy na rozmowę z udziałem Lalu i ekspertów, poświęconą tematom, które w swojej twórczości porusza artystka.
Spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller
23 listopada, godz. 18.00
Anna Dziewit-Meller to pochodząca z Chorzowa ceniona pisarka, dziennikarka i pasjonatka podróży. Autorka takich książek jak między innymi „Darcie pierza”, „Od jednego Lucypera”, „Góra Tajget” czy „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”. Podczas spotkania autorskiego porozmawiamy jednak nie tylko o literaturze, ale też – a może: przede wszystkim – o kobiecości, kulturze pracoholizmu czy konieczności nowego spojrzenia na świat.
„Halo, Babki! Jest tu i teraz” wystartuje już w poniedziałek, 18 września i potrwa do grudnia. Udział we wszystkich zajęciach, spotkaniach i wydarzeniach jest bezpłatny. Program, skierowany jest do kobiet w wieku 16-59 lat, realizowany będzie w siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej, przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie.
Program realizowany w ramach aktywizacji mieszkańców Chorzowa mającej na celu przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.