Wyjątkowa gra dla wszystkich pokoleń

Serce Huty

Podczas wystawy kamieni szlachetnych w lokalnej galerii miało miejsce włamanie. Doszło do kradzieży, ale zniknęły tylko niewiele warte błyskotki. Tymczasem ogromny diament o nazwie „Serce Huty” pozostał nietknięty, choć stłuczono gablotę, w której był prezentowany. Czy jesteś gotowa/gotów włączyć się do śledztwa i wyjaśnić to niecodzienne zdarzenie?

„Serce Huty” – co to takiego?

„Serce Huty” jest unikalną grą, której uczestnicy muszą rozwiązać szereg połączonych ze sobą zagadek, by poznać prawdę, kryjącą się za tajemniczym włamaniem. Kto go dokonał? Gdzie ukryto skradzione przedmioty? Dlaczego w stłuczonej gablotce pozostawiono najcenniejszy z kamieni? To tylko część z pytań, na które odpowiedzi będą musieli znaleźć gracze odkodowując szyfry, rozwiązując łamigłówki, błądząc po mapie czy wyruszając w miasto, by znaleźć niezbędne wskazówki.

„Serce Huty” to – podobnie jak zabawa w escape roomach – gra dość wymagająca (i dzięki temu: szalenie satysfakcjonująca!). Dlatego najlepiej brać w niej udział w grupie, najlepiej wielopokoleniowej. To właśnie takie zespoły – w których świeże spojrzenie miesza się z doświadczeniem, a umiejętności i zdolności poszczególnych członków uzupełniają się, mają największe szanse na sukces.

W teczce z grą znajdują się również podpowiedzi, z których można skorzystać, gdy naprawdę nie wiadomo już „co dalej”.

Jak mogę zagrać w „Serce Huty”?

Nic prostszego – wystarczy wypełnić formularz i poczekać na wiadomość zwrotną.

Jak długo muszę czekać na odbiór gry?

Czas oczekiwania uzależniony jest od ilości zgłoszeń i nie powinien przekroczyć pięciu dni roboczych. Gry będą wydawane od 1 września 2021 r.

Gdzie mogę odebrać grę?

Do wyboru są dwa punkty w Chorzowie:

  • Centrum Integracji Międzypokoleniowej, ul. Dąbrowskiego 7, czynne pn.-pt. godz. 8-16
  • Księgarnia Dopełniacz, ul. Rynek 1, pawilon D, czynne pon.-pt. 9-18, sobota 10-15
Co dalej?

Dalsze instrukcje czekają w teczce. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu pisząc na adres sekret@cimchorzow.pl

Zdjęcie przedstawiające okładkę gry "Serce Huty"


Opinie o grze „Serce Huty”

Bardzo mi miło, że miałam możliwość brać udział w grze i uważam, że to wspaniałe, że taka inicjatywa pojawiła się w Chorzowie. Zagadki były różnorodne, i bardzo interesujące.
Usiadłam do gry wieczorem, a ze względu na to, że nie mogłam się doczekać rozwiązania wspierałam się Google Maps i grafiką w Internecie. Wszystkie, poza zagadki z kłódką można rozwiązań bez wychodzenia z domu i uważam to za zaletę, dla osób z ograniczoną mobilnością, starszych, itd. Jednak wplecenie spaceru do gry uważam za świetny pomysł.
Mogą być Państwo pewni, że z mojego egzemplarza skorzysta więcej osób.
Świetnie się bawiłam i liczę, że podobna inicjatywa znowu pojawi się w CIM.

p. Dagmara

Bardzo fajna zabawa dla całej rodziny.

p. Katarzyna

Skip to content