Deklaracja dostępności strony internetowej Centrum Integracji Międzypokoleniowej
Deklaracja dostępności
Centrum Integracji Międzypokoleniowej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
Nie wszystkie treści nietekstowe posiadają alternatywę w postaci tekstu; dotyczy to przede wszystkim treści zaimportowanych z poprzedniej wersji strony.
Nie wszystkie linki posiadają w opisie lub etykiecie informację, co znajduje się pod tym linkiem.
Nie wszystkie czynności, wykonywanych przez większość osób przy pomocy gestów wielopunktowych można wykonać także jednym palcem.
Nie wszystkie pliki do pobrania (w formacie .pdf, .doc i inne) są przygotowane jako dostępne.
Nie zawsze widoczne jest miejsce, w którym w danej chwili jest aktywny fokus.
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Centrum Integracji Międzypokoleniowej – mejlowo sekretariat@cimchorzow.pl lub telefonicznie 32 245 93 40.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
swoje imię i nazwisko,
swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Centrum Integracji Międzypokoleniowej
Generała H. Dąbrowskiego 7
41-500 Chorzów
Parking
Nie mamy wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
Parking jest bezpłatny.
Pies asystujący
Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
Zapewniamy wodę dla zwierzaka.
Wejście do budynku
Wejście główne znajduje się przy ul. Dąbrowskiego na której niema barier w poruszaniu się. 3 metry od wejścia znajduje się przejście dla pieszych nie posiadające wypukłych elementów dla osób z niepełnosprawnościa wzroku.
Do wejścia prowadzą schody.
Drzwi musisz otworzyć ręcznie.
Otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły.
Na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i ul. Bankowej znajduje się wejście z ułatwieniami dla osób z niepełnosprawnościami. Po wejściu należy skorzystać z platformy przyschodowej by dostać się do głównego ciągu komunikacyjnego. W przypadku zamkniętych drzwi i pomocy w skorzystaniu z platformy przyschodowej poinformuj pracownika jednostki pod nr telefonu 695 563 067.
Przestrzeń za wejściem
Po wejściu głównym wejściem znajdują się 5 stopniowe schody z obustronnymi poręczami. Drzwi znajdujące się po prawej prowadzą do biura gdzie można uzyskać informację od pracowników. Na lewo od schodów znajduje się ciąg komunikacyjny którym można dotrzeć do windy oraz w dalszej części, do toalety przystosowanej dla osób ze szczególnymi potrzebami. Do toalety prowadzą 3 stopnie, można skorzystać z platformy przyschodowej. Wejście dostosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami znajduje się na przeciwko toalety.
Informacja rozmieszczenia pomieszczeń znajduje się w Po pokonaniu schodów za drzwiami wejściowymi znajdują się strzałki informujące o kierunkach pomieszczeń. i jest wykonany w kontrastowych kolorach oraz dużymi czcionkami.
Punkt obsługi znajduje się W pokoju 0.4 na prawo od wejścia
Ciągi poziome
Pomieszczenia znajdują się na 4 kondygnacjach.
Część korytarzy nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach.
Ciągi pionowe
Na inne kondygnacje możesz się dostać za pomocą schodów
Możesz skorzystać z windy.
Schody
Za wejściem głównym znajdują się schody z obustronnymi poręczami. Na pierwsze piętro piętro prowadzą schody z jednostronną poręczą. Na drugie piętro prowadzą wąskie zabytkowe schody z jednostronną poręczą.
Winda
Drzwi musisz otworzyć ręcznie
Szerokość drzwi wynosi 90 centymetrów
Winda znajduje się w budynku
Na lewo od głównego wejścia, na prawo od wejścia dla osób ze szczególnymi potrzebami. Od wejścia z ułatwieniami dostępu znajdują się 4 stopnie, można skorzystać z platformy przyschodowej.
Przyciski sterujące mają opisy w alfabecie Braille’a.
Przyciski sterujące mają duże oznaczenia.
Oznaczenia są kontrastowe.
Najniższe przyciski sterujące znajdują się na wysokości 85 centymetrów.
W razie problemów – zadzwoń do obsługi na numer telefonu: 695 563 067
Pomieszczenia
Około 80% pomieszczeń jest dostępnych dla osób na wózkach.
Łazienka
W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
Parter, naprzeciwko wejścia dla osób ze szczególnymi potrzebami. Z głównego ciągu komunikacyjnego do toalety prowadzą stopnie, ale dostępna jest platforma przyschodowa.
Drzwi otwierają się na zewnątrz.
Drzwi łatwo pozostają w pozycji otwartej.
Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki.
Do łazienki prowadzą schody.
Przy schodach od strony głównego ciągu komunikacyjnego znajduje się platforma przyschodowa. Niema przeszkód pomiędzy toaletą a wejściem dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Szerokość otworu wejściowego wynosi 100 centymetrów.
Na ścianach są zamontowane poręcze.
Pochwyty są po obu stronach ustępu.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR): https://cimchorzow.pl/wp-content/uploads/2025/03/ETR-Centrum-Integracji-Miedzypokoleniowej.pdf
Aktualny raport z zapewnienia dostępności: https://cim.bip.chorzow.eu/add_www/cim.bip.chorzow.eu/file/raport_o_stanie_dostepnosci_cim_2025.pdf
Zgodnie z obowiązującą ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się osoba uprawniona, która zamierza skorzystać z usług tłumacza, zobowiązana jest zgłosić ten fakt w Centrum Integracji Międzypokoleniowej, w terminie co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem (planowaną wizyta w CIM), z wyłączeniem sytuacji nagłych.