OgólneZAUCHA NIGHT – spotkanie autorskie z Jarkiem Szubrychtem i andrzejkowa potańcówka międzypokoleniowa

3 listopada 2021by wpadmin
https://i0.wp.com/cimchorzow.pl/wp-content/uploads/2021/11/zaucha-night-strona-www.png?fit=1200%2C675&ssl=1

Tuż przed Andrzejkami zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, którego patronem jest Andrzej Zaucha, twórca takich hitów jak „Byłaś serca biciem”, „Baw się lalkami”, „C’est la vie – Paryż z pocztówki”, „Wymyśliłem ciebie” czy „Smakować świat”!

Tuż przed Andrzejkami zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, którego patronem jest Andrzej Zaucha, twórca takich hitów jak „Byłaś serca biciem”, „Baw się lalkami”, „C’est la vie – Paryż z pocztówki”, „Wymyśliłem ciebie” czy „Smakować świat”!

Zaczynamy o godzinie 17 spotkaniem z Jarkiem Szubrychtem, cenionym dziennikarzem muzycznym, autorem książki „Życie, bierz mnie. Biografia Andrzeja Zauchy”, która pod koniec września ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego. Sam Szubrycht o swoim dziele mówi tak: „nie szukałem sensacji, ale prawdy. Nie piszę o tragicznej, głośnej śmierci Zauchy, lecz o jego barwnym życiu, na przekór peerelowskiej szarzyźnie. O tym, skąd wziął się ten muzyczny diament, jakie wydarzenia go szlifowały i dlaczego nigdy nie zaświecił pełnym blaskiem”. Spotkanie poprowadzi Adrian Chorębała.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco! 

A to będzie dopiero początek, bo zaraz potem rozpoczynamy międzypokoleniową potańcówkę, podczas której będziemy się bawić przy „Nieprzewidzianych przebojach Andrzeja Z.”!
DJ set „Nieprzewidziane przeboje Andrzeja Z.” to swoisty hołd dla kunsztu wokalnego Zauchy, ale także dla niezwykłych kompozytorów i autorów tekstów, a także muzyków i orkiestr, towarzyszących artyście w trakcie jego kariery. „Nieprzewidziane przeboje” czyli kompozycje mało znane, czasem zapomniane, nigdy nie wydane. Ale klucz doboru piosenek był jeszcze jeden: muzyczne inspiracje zza wielkiej wody, zaśpiewane po polsku przez Andrzeja Zauchę. Zaśpiewane w sposób niezwykły, doskonały i niepowtarzalny. Niemniej, oprócz piosenek artysty, w secie DJ-skim znajduje się także muzyka, którą Zaucha lubił, cenił, a czasem również wykonywał. Zabrzmią więc tacy artyści jak Stevie Wonder, Ray Charles czy Al Jarreau.

Przygotowaniem i wyborem piosenek, a także pomysłem na mix całości zajął się Janek Taraszkiewicz (DJ Yantimer). Na swoim koncie ma on m.in. remix piosenki „Myśmy byli sobie pisani”, zaakceptowany przez spadkobierców Andrzeja Zauchy, a także przez kompozytora i autora tekstu.

Szykuje się fantastyczna zabawa, na której nie może Was zabraknąć!

Wstęp wolny.

zaucha night grafika promocyjna

Zobacz również: Seks, narkotyki i grunge. „Ekstaza” w Chorzowie – spotkanie z Anną Gacek
Skip to content