OgólneWarsztaty Kreatywne Sztuk Różnych vol. 2 – formularz zgłoszeniowy

3 marca 2021by wpadmin
https://i0.wp.com/cimchorzow.pl/wp-content/uploads/2021/03/27.03.2021-start_-10.00-www.cimchorzow.pl-fb.com_cimchorzow-1.png?fit=1200%2C675&ssl=1

W sobotę, 5 czerwca, w Centrum Integracji Międzypokoleniowej odbędzie się druga edycja Warsztatów Kreatywnych Sztuk Różnych. Tym razem będzie okazja, by nauczyć się tworzyć wiszące ogrody japońskie, animację poklatkową, abażur do nocnej lampki czy drewnianą skrzynkę na kwiaty. 

W sobotę, 5 czerwca w Centrum Integracji Międzypokoleniowej odbędzie się druga edycja Warsztatów Kreatywnych Sztuk Różnych. Tym razem będzie okazja, by nauczyć się tworzyć wiszące ogrody japońskie, animację poklatkową, abażur do nocnej lampki czy drewnianą skrzynkę na kwiaty.

Co proponujemy tym razem?

Obrazy z mchu (godz. 11.00-13.00)  – podczas tego warsztatu stworzysz niezwykłą kompozycję z mchu oraz innych naturalnych materiałów dekoracyjnych jak kora czy kamienie, która stanie się wyjątkową ozdobą każdego domu i biura. BRAK WOLNYCH MIEJSC

Witraż (godz. 12.00-15.00) – na tych warsztatach nauczysz się jak ze szkła wyczarować fantastyczne rzeczy, począwszy od drobnej biżuterii, przez zawieszki ożywiające okna, po elementy wyposażenia wnętrz. Nie musisz mieć specjalnych zdolności – przy odrobinie cierpliwości możesz nauczyć się zamieniać proste kawałki szkła w niepowtarzalne ozdoby. W czasie warsztatów poznasz podstawy techniki Tiffany, nauczysz się ciąć i obrabiać szkło, lutować. Warsztaty wyłącznie dla osób pełnoletnich. BRAK WOLNYCH MIEJSC

Abażur (godz. 11.30-14.30) – w trakcie tych warsztatów każdy uczestnik samodzielnie wykona klosz do lampki nocnej i stworzy niebanalną ozdobę swojego wnętrza. Będziemy do tego celu używać filtrów do kawy i układać je według autorskiego pomysłu naszej instruktorki. Dla zachowania trwałości oraz ułatwienia w czyszczeniu – na zakończenie abażur zostanie polakierowany.

Żywica epoksydowa (godz. 12.00-16.00) – kreatywne, inspirujące i pełne radości warsztaty malowania abstrakcji za pomocą żywicy epoksydowej. Każdy uczestnik wykona własnoręcznie podstawkę w wybranych przez siebie kolorach, która może posłużyć jako podkładka pod filiżankę czy kubek, jako podkładkę do biżuterii, albo na świeczki. (Uwaga! Wykonane podczas warsztatów prace będzie można odebrać najwcześniej w poniedziałek, 7 marca – żywica musi wyschnąć). BRAK WOLNYCH MIEJSC

Kokedama (godz. 13.30-15.00) – to warsztaty tworzenia japońskich ogrodów wiszących. Każdy uczestnik nauczy się tworzyć piękne kompozycje wykonane z mchu, paproci, bambusa czy kwitnących roślin. BRAK WOLNYCH MIEJSC

Animacja poklatkowa (godz. 11.00 – 15.00) – dzięki tym warsztatom poznasz podstawy potrzebne do stworzenia własnego filmu animowanego. Klocki LEGO i współczesna technologia sprawiają, że animowanie nigdy nie było łatwiejsze. Przejdziesz przez cały proces tworzenia, od pomysłu, do jego realizacji. (Uwaga! Każdy uczestnik warsztatów musi posiadać własny smartfon ze sprawnym aparatem oraz zainstalowaną bezpłatną aplikacją Stop Motion Studio). Warsztaty odpowiednie dla dzieci od 10 roku życia.

Stolarka#1 (godz. 11.00 – 13.00) – nasza scena znów przemieni się w warsztat stolarski, gdzie każdy uczestnik będzie mógł własnoręcznie, od podstaw, zrobić skrzynkę na kwiaty. BRAK WOLNYCH MIEJSC

Stolarka#2 (godz. 11.00 – 13.00) – na drugich warsztatach stolarskich tematem będzie stworzenie modnego fotela z europalet. Kompaktowy, ale wygodny, bez problemu zmieści się na balkonie lub ozdobi ogródek. Przy okazji będzie można dowiedzieć jak przygotować europaletę na potrzeby budowy rozmaitych mebli.

 

Ważne informacje: 

  • Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny.
  • Powstałe podczas warsztatów prace uczestnicy mogą zabrać ze sobą do domu.
  • Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.
  • Warsztaty – jeśli nie zaznaczono inaczej – skierowane są do osób pełnoletnich. Dzieci mogą brać w nich udział pod opieką osób dorosłych.
  • Zapisać będzie można się wyłącznie za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Centrum Integracji Międzypokoleniowej.
  • Automatycznie po wypełnieniu zgłoszenia otrzymają Państwo potwierdzenie przesłania formularza – nie jest ono jednoznaczne z rezerwacją miejsca. Potwierdzenie zarezerwowania miejsca na wybrane warsztaty każdy uczestnik otrzyma dodatkowo w osobnym mailu, na wskazany w formularzu adres e-mail. Bardzo prosimy o poprawne wypełnienie tego pola w formularzu.
  • Prosimy nie zgłaszać się na różne warsztaty, których godziny się pokrywają. Takie zgłoszenia będą automatycznie odrzucane.
  • Wszystkie warsztaty odbędą się 5 czerwca w Centrum Integracji Międzypokoleniowej, w Chorzowie przy ul. Dąbrowskiego 7.
Skip to content