OgólneSzyją dla Ukrainy

14 lipca 2022by wpadmin
https://i0.wp.com/cimchorzow.pl/wp-content/uploads/2022/07/AG104995.jpg?fit=1200%2C675&ssl=1

Miesiąc temu zdobyły Młodzieżowy Puchar Polski, teraz szyją szmaciane laleczki, by wesprzeć Ukrainę.

Młodzieżowe zawodniczki Galiczanki Lwów do Polski przyjechały przed kilkoma miesiącami, uciekając przed wojną. Trafiły do Chorzowa, gdzie zaopiekował się nimi KPR Ruch Chorzów, nie tylko zapewniając zakwaterowanie i wyżywienie, ale też umożliwiając im wznowienie treningów i regularną grę. Dzięki temu młodym szczypiornistkom, grającym pod szyldem Ruch Chorzów/Lviv Sport College, udało się w minionym miesiącu zdobyć Młodzieżowy Puchar Śląska.

Dziewczyny jednak nie skupiają się tylko na sporcie. Od samego początku chciały pomagać swoim rodakom. Korzystając z dostępnych w Internecie nagrań samodzielnie nauczyły się szyć i teraz pod szyldem First2help tworzą rękodzieło, które zamierzają sprzedawać, a cały dochód przeznaczą na Siły Zbrojne Ukrainy. Póki co są to szmaciane lalki, ale w kolejnych tygodniach powstawać będzie też m.in. ręcznie wyszywana odzież. Gorąco zachęcamy do wspierania tej inicjatywy!

Centrum Integracji Międzypokoleniowej udostępniło szczypiornistkom przestrzeń, w której mogą swobodnie tworzyć swoje wspaniałe prace.

Skip to content