OgólneSeniorzy, zostańcie w domu – zrobimy wam zakupy! Pomoc dla mieszkańców Chorzowa

30 marca 2020by CIM
https://i0.wp.com/cimchorzow.pl/wp-content/uploads/2020/03/person-holding-paper-bag-and-face-mask-3987245.jpg?fit=1200%2C675&ssl=1

Chcemy wesprzeć wszystkie osoby starsze i samotne, by w tych trudnych chwilach mogły pozostać bezpiecznie w swoich domach. Od wtorku, 17 marca, pod numerem 695 563 067 uruchomiona zostanie specjalna infolinia, gdzie można zgłaszać konieczność uzyskania pomocy w zakupie niezbędnych artykułów spożywczych oraz lekarstw.

Jesteś seniorem z Chorzowa i potrzebujesz pomocy?
→ Zadzwoń pod numer 695 563 067 i skontaktuj się z naszym koordynatorem – przekaż mu listę zakupów, których potrzebujesz oraz swój adres i numer kontaktowy.
→ Koordynator w Twoim imieniu umówi się z ochotnikiem, który zrobi dla Ciebie zakupy.
→ Ochotnik przyjedzie do Ciebie, odbierze listę zakupów oraz pieniądze, zrobi zakupy i przywiezie je, wraz z paragonem i ewentualną resztą.

Wszyscy ochotnicy będą wyposażeni w specjalny identyfikator. Ponadto, koordynator poinformuje Cię kiedy i o której godzinie ochotnik zjawi się u Ciebie. Tożsamość ochotnika będzie można również potwierdzić dzwoniąc na infolinię.

W trosce o bezpieczeństwo ochotników prosimy, by osoby zgłaszające się do nas nie wykazywały objawów choroby i nie znajdowały się w grupie ryzyka, tj. w przeciągu ostatnich 14 dni nie znajdowały się w otoczeniu osób objętych nadzorem Państwowego Inspektoratu Sanitarnego.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Aby akcja przebiegała możliwie jak najsprawniej poszukujemy:

→ Pełnoletnich, zdrowych i mobilnych osób, które chciałyby pomóc nam i Hufiec ZHP Chorzów im. Obrońców Chorzowa zrobić zakupy i dostarczyć je osobom potrzebującym.

→ Osób prowadzących sklepy spożywcze, które chciałby się zaangażować w pomoc, tj. spakować dla nas produkty, tak, by nasi ochotnicy mogli tylko za nie zapłacić i je odebrać.

Jeżeli jesteś jedną z tych osób – zgłoś się do nas, dzwoniąc pod numer 695 563 067.

Apelujemy o przekazywanie tej informacji dalej, by dotarła do wszystkich osób, które potrzebują lub mogą potrzebować pomocy. Zachęcamy do wydrukowania i powieszenia na klatkach schodowych i innych uczęszczanych miejscach plakatu informujących o akcji – można go pobrać STĄD. Prosimy również, by na infolinię dzwonić tylko, gdy jest to naprawdę konieczne – chcemy wesprzeć przede wszystkim tych, którzy nie mają się do kogo zwrócić.

Skip to content