OgólneWspomóż chorzowski szpital w walce z epidemią koronawirusa

30 marca 2020by CIM
https://i0.wp.com/cimchorzow.pl/wp-content/uploads/2020/03/face-masks-on-blue-background-3786155-1.jpg?fit=1200%2C675&ssl=1

Lekarze, ratownicy, pielęgniarki od wielu tygodni są na pierwszej linii frontu, ryzykując zdrowie i życie, by zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. By te zmagania mogły trwać, kluczową kwestią jest zapewnienie całemu personelowi medycznemu możliwie najbezpieczniejszych warunków pracy. Chcemy pomóc, dlatego organizujemy zbiórkę niezbędnych środków ochrony osobistej.

Każdy, kto dysponuje:

– maseczkami chirurgicznymi (również szytymi samodzielnie),
– maskami z filtrem FF2 lub FFP3,
– kombinezonami ochronnymi,
– przyłbicami,
– fartuchami ochronnymi,
– rękawiczkami jednorazowymi,
– płynami do dezynfekcji skóry dłoni,
– chusteczkami do dezynfekcji powierzchni,
– goglami i czepkami ochronnymi,
– lub innymi produktami, które mogą okazać się przydatne w szpitalach i przychodniach

i chciałby przekazać je personelowi Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie proszony jest o kontakt telefoniczny z Centrum Integracji Międzypokoleniowej pod numer 695 563 067. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach w godzinach od 8 do 16. Dary będą magazynowane w siedzibie CIM, co pozwoli na ograniczenie kontaktu przekazujących z osobami zarażonymi.

Równolegle, Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie uruchomił specjalne konto, na które wszyscy chcący wesprzeć walkę z epidemią koronawirusa mogą wpłacać pieniądze. Wszystkie pozyskane w ten sposób środki przeznaczone zostaną na zakup testów (chodzi o testy kasetkowe do wykrywania przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Test jest skuteczny, bezbolesny i łatwy w użyciu, a wynik otrzymuje się już po 10 minutach, podczas gdy obecnie pacjent czeka na wynik badania PCR około 36 godzin. Test ten jest jednak drogi, jedno badanie to koszt ponad 70 zł) oraz środków ochrony osobistej dla personelu medycznego.

Dane niezbędne do dokonania wpłaty:

SP ZOZ Zespól Szpitali Miejskich
ING Bank Śląski
65 1050 1243 1000 0010 0009 7210

Więcej informacji na temat datków można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 32 3499 225 lub pisząc na adres pomagamy@zsm.com.pl

Skip to content