OgólnePodsumowanie działalności punktu pomocy humanitarnej w CIM

4 maja 2022by wpadmin
https://i0.wp.com/cimchorzow.pl/wp-content/uploads/2022/05/ukraina-punkt-pomocy-humanitarnej-chorzow.png?fit=1200%2C675&ssl=1

Z końcem kwietnia zawiesiliśmy działalność punktu pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy, działającego u nas od 26 lutego. Powodów jest kilka, ale najważniejszy z nich to całkowite wyczerpanie zapasów.

Początkowo mieliśmy jedynie udostępnić nasze sale na kilka dni na potrzeby zbiórki na rzecz Ukrainy, ostatecznie na ponad dwa miesiące zawiesiliśmy niemal wszystkie prowadzone przez nas działania, by skupić się na niesieniu pomocy uchodźcom. Nie byłoby to możliwie, gdyby nie ogromne wsparcie, które płynęło do nas nieustająco ze wszystkich stron: od chorzowian, ale też mieszkańców innych miast, również zagranicznych, od instytucji miejskich czy od przedsiębiorców. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy włączyli się do pomocy, przynosząc dary, pracując wolontaryjnie, organizując transport, logistykę, zasoby…

Wasze zaangażowanie było olbrzymie i nie ulega wątpliwości, że bez Was nie dalibyśmy rady. Bezinteresownie poświęcaliście czas, energię, a często również pieniądze, by nieść pomoc. Przyjaciele – bo tak ośmielamy się o Was myśleć i mówić – dziękujemy. Zrobiliście więcej, niż ktokolwiek mógłby od Was oczekiwać. Jesteście wielcy. Nasze progi zawsze stać będą dla was otworem.

Od maja większość prowadzonych przez nas zajęć dostępnych będzie również dla obywateli Ukrainy. Na nasze spotkania z grami planszowymi przygotowaliśmy kilkanaście instrukcji w języku ukraińskim. Planujemy również wydarzenia o charakterze integracyjnym. Najbliższym z nich będą targi pracy dla uchodźców, które odbędą się w naszej siedzibie już 18 maja.

Pamiętajmy, że wojna trwa i pomoc wciąż jest potrzebna.

Skip to content