OgólneGłodni wiedzy? Zapraszamy na spotkanie o miłości

8 lutego 2023by wpadmin
https://i0.wp.com/cimchorzow.pl/wp-content/uploads/2023/02/glodni-wiedzy-milosc-cim.jpg?fit=1200%2C800&ssl=1

W Walentynki zapraszamy na spotkanie popularnonaukowe. Jego tematem - nie mogło być inaczej - jest miłość. A konkretnie: świadome i nieświadome więzi łączące zakochanych.

Dlaczego łączymy się w związki, co dzieje się w organizmie kiedy kochamy, czym jest stan zakochania? To tylko kilka pierwszych z brzegu pytań, na które odpowiedzi poszukiwać będziemy podczas najbliższego spotkania popularnonaukowego z cyklu „Głodni wiedzy?”, organizowanego od stycznia tego roku w Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Spotkanie poprowadzi dr Marcin Moroń, psycholog społeczny, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dr Moroń w swojej pracy badawczej interesuje się zagadnieniami takimi jak zdolności emocjonalne, zachowania społeczne czy relacje między partnerami w związkach romantycznych.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 14 lutego, o godzinie 18.00 w Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie. Wstęp wolny.

Pierwsza odsłona cyklu „Głodni wiedzy?” poświęcona była tematyce true crime – „prawdziwej zbrodni”, a więc niezwykle popularnej gałęzi kultury, w której opowieść oparta jest na kanwie rzeczywistych spraw kryminalnych. Wykład dr. Łukasza Jacha z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przyciągnął kilkadziesiąt osób. Kolejna edycja, zaplanowana na 14 marca, dotyczyć będzie Dnia Kobiet.

Skip to content