OgólneWegeEko Festiwal – zapisy na warsztaty

13 września 2021by wpadmin
https://i0.wp.com/cimchorzow.pl/wp-content/uploads/2021/09/wegeeko-festiwal-chorzow-www.png?fit=1200%2C675&ssl=1

Już w najbliższy weekend w Chorzowie odbędzie się WegeEko Festiwal. W ramach tego wydarzenia organizowane są warsztaty dla dzieci i dorosłych, na które można się zapisać korzystając z naszego formularza rejestracyjnego. 

Więcej o Festiwalu WegeEko

Dostępne warsztaty:
Domki dla pszczół (sobota, 18 września, godz. 13) – dla dzieci*

Uczestnicy tych warsztatów edukacyjnych stworzą drewniane domki/hotele dla owadów. Warsztat poprzedzony będzie krótkim wprowadzeniem i dyskusją z uczestnikami na temat pszczół i pożytecznych owadów.

Ekokosmetyki (sobota, 18 września, godz. 15)

W czasie tych warsztatów uczestnicy dowiedzą się między innymi tego, jakie składniki są używane do tworzenia naturalnych kosmetyków jak stworzyć własny krem, maseczkę, tonik czy balsam oraz w jaki sposób prawidłowo używać naturalnych kosmetyków i jak je przechowywać.

Ekosystem w szkle (niedziela, 19 września, godz. 13) – dla dzieci*

Podczas warsztatów uczestnicy poznają tajniki własnoręcznego tworzenia ekosystemu zamkniętego w szklanym naczyniu. Dowiedzą się jakie są zasady dobierania roślin i podłoża, w jaki sposób należy dbać o nie dbać, jakich narzędzi używać. Efektem będzie własnoręcznie stworzony las w słoiku.

Świece sojowe (niedziela, 19 września, godz. 15) – brak wolnych miejsc

Jak stworzyć własną świecę i uniknąć błędów przy jej tworzeniu? Jak prawidłowo palić i gasić świece sojową? Jakich olejków używać? To tylko kilka zagadnień, które będzie można poznać podczas warsztatów. W trakcie ich trwania każdy uczestnik stworzy własne świece i podgrzewacze do kominka.

* – Warsztaty dla dzieci w każdym wieku. Dzieci poniżej 8 roku życia muszą brać w nich udział z opiekunem.

ZAPISY ZAKOŃCZONE

Skip to content