OgólneFestiwal WegeEko w Chorzowie. Kuchnia, targi i warsztaty

10 września 2021by wpadmin
https://i0.wp.com/cimchorzow.pl/wp-content/uploads/2021/09/wegeeko-festiwal-chorzow-www.png?fit=1200%2C675&ssl=1

18 i 19 września w Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie odbędzie się Festiwal WegeEko, czyli rodzinne wydarzenie promujące świadomość i zachowania ekologiczne.

Wiele osób wciąż nie wyobraża sobie obiadu bez mięsa. Podczas Festiwalu WegeEko będzie można się przekonać, że taki posiłek może być nie tylko pożywny, ale i bardzo smaczny. Na gości będą czekać między innymi falafele, hummusy i wege burgery, wegetariańskie odsłony domowych dań, zupy i desery. Nie zabraknie również niedostępnych w sklepach przypraw, przetworów czy słodyczy. A to nie wszystko, bo na miejscu będzie można kupić też inne produkty ekologiczne, w tym kosmetyki cruelty free, biżuteria, torby, akcesoria do domu oraz ubrania.

– Po pierogach świata i smakach Azji chcemy zaproponować mieszkańcom możliwość skosztowania potraw bezmięsnych i przekonać nieprzekonanych o tym, że kuchnia wegetariańska jest nie tylko apetyczna, ale i zdrowa – przekonuje Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Festiwal WegeEko to także warsztaty z tworzenia: domków dla pszczół (sobota, 18 września, godz. 13), ekokosmetyków (sobota, 18 września, godz. 15), ekosystemu w szkle (niedziela, 19 września, godz. 13) oraz świec sojowych (niedziela, 19 września, godz. 15). Udział w nich jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Równolegle do Festiwalu WegeEko odbędzie się oficjalne otwarcie odnowionej ulicy Bankowej. Modernizacja zrealizowana została w myśl idei tzw. miejskiej zielonej akupunktury – polega ona na wykorzystaniu niewielkich powierzchni na terenie miasta dla realizacji nasadzeń zieleni. Z tej okazji w sobotę 18 września stanie tam industrialny plac zabaw, organizowane będą również zabawy dla najmłodszych. Inwestycja została sfinansowana w ramach programu INTERREG dla Europy Środkowej.

Festiwal WegeEko rozpocznie się w sobotę o godzinie 12 i zakończy w niedzielę o 18. Wydarzenie organizowane jest w Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.cimchorzow.pl oraz na Facebooku.

Skip to content