OgólneSeks, narkotyki i grunge. „Ekstaza” w Chorzowie – spotkanie z Anną Gacek

8 października 2021by wpadmin
https://i0.wp.com/cimchorzow.pl/wp-content/uploads/2021/10/anna-gacek-ekstaza.png?fit=1200%2C675&ssl=1

3 listopada w Centrum Integracji Międzypokoleniowej odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Gacek, które poświęcone będzie książce „Ekstaza. Lata 90. Początek”.

„Ekstaza. Lata 90. Początek”- pierwsza książka w dorobku Anny Gacek to fascynująca podróż po niezapomnianych momentach popkultury lat 90., nieuciekająca od ich politycznego, gospodarczego czy społecznego kontekstu.

To poruszająca opowieść o młodych ludziach zagubionych w swoim sukcesie, przerażonych niechcianą rolą rzeczników pokolenia, o samotności w adorującym tłumie, o pułapkach sławy, bezlitosnym świecie mediów i show biznesu, wreszcie o nieuchronnej tragedii. Ale również o koszulach w kratę i martensach, supermodelkach i trabantach, MTV Unplugged i heroinie. A także – a może: przede wszystkim – o tym, co wciąż żywe, o muzyce. Nirvana, Pearl Jam, Aerosmith, Madonna i… można by tak jeszcze długo.

Spotkanie, które poprowadzi Anita Skwara, to nie lada gratka zarówno dla tych, którzy w latach 90. dorastali i dziś wspominają je z nostalgią, jak i tych, którzy znają je jedynie z opowieści. „Najntisy” wracają bowiem do łask – w świecie muzyki, ale i na przykład mody.

Wstęp wolny.

Wydarzenie odbędzie się w środę, 3 listopada o godzinie 18.00 w Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco! 

Anna Gacek – dziennikarka i prezenterka, przez dwie dekady związana z Programem 3 Polskiego Radia. Oprócz prowadzenia autorskich audycji, w tym wspólnie z Wojciechem Mannem „W Tonacji Trójki”, nadawała relacje z największych światowych festiwali, m.in. z Glastonbury i Roskilde, w Polsce spędziła dziesięć lat na trasie Męskie Granie i kilkanaście na Off Festivalu. Przeprowadziła ponad tysiąc wywiadów, w tym z Paulem McCartneyem, Nickiem Cave’em, Patti Smith. Obecnie, w autorskim cyklu podcastów „Rzeczy ulubione”, rozmawia z najważniejszymi postaciami polskiej kultury. Pasjonatka sztuki, mody i popkultury.

Anita Skwara – filmoznawczyni i kulturoznawczyni, doktor nauk humanistycznych, długoletnia wykładowczyni uniwersytecka. Autorka prac naukowych z zakresu kina współczesnego, analityki filmowej i styku medycyny i mediów audiowizualnych. Krytyk filmowy, obecnie animatorka i promotorka kultury. Jurorka międzynarodowych festiwali filmowych, członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI, oraz Europejskiej Akademii Filmowej. Współpracuje stale z Instytucją Filmową Silesia Film.

Plakat ilustrujący spotkanie autorskie z Anną Gacek

Zobacz również: ZAUCHA NIGHT – spotkanie autorskie z Jarkiem Szubrychtem i andrzejkowa potańcówka międzypokoleniowa
Skip to content