OgólneAle Szopka! Warsztaty świąteczne w CIM 11-13.12

27 listopada 2023by wpadmin
https://i0.wp.com/cimchorzow.pl/wp-content/uploads/2023/11/Halo-Babki-jest-tu-i-teraz-Facebook-Post-1920-x-1440-px-1920-x-1005-px-1920-x-1440-px-6.png?fit=1200%2C900&ssl=1

Centrum Integracji Międzypokoleniowej zaprasza na trzydniowe warsztaty świąteczne organizowane, jak co roku, pod nazwą Ale Szopka!

W trakcie warsztatów nie tylko rozwijane będą umiejętności manualne, ale także budowane więzi międzypokoleniowe, tworząc przestrzeń do wspólnego spędzania czasu w rodzinie i wśród przyjaciół. Przygotowując się do tych wyjątkowych dni, uczestnicy będą mogli czerpać inspirację z tradycji świątecznych, jednocześnie rozwijając swoją kreatywność i zdolności artystyczne. Zapraszamy do udziału w świątecznych warsztatach, które w magiczny sposób połączą radość tworzenia z atmosferą świąt i integracją międzypokoleniową.

Ale Szopka! – warsztaty 11.12
  • BRAK WOLNYCH MIEJSC 17.30 – zakwas – każdy z uczestników warsztatów będzie miał możliwość „nastawić” zakwas z czerwonych buraków na wigilijny barszcz oraz przygotować cytryny w syropie.
  • BRAK WOLNYCH MIEJSC 18.00 – girlanda – podczas warsztatu uczestnicy wykonają girlandę świąteczna z naturalnym materiałów roślinnych. Poznają technikę wykonania girlandy i wplotą w nią naturalne elementy roślinne świadczące bożonarodzeniowym charakterze girlandy oraz ozdobią ją elementami świątecznymi. Warsztat będzie uzupełniony o wykład na temat historii i tradycji tworzenia girland oraz tradycji Bożego Narodzenia. Każdy uczestnik wykona jedną girlandę o długości min. 2m.
  • BRAK WOLNYCH MIEJSC 18.30 – dyfuzory – podczas warsztatu uczestnicy poznają zasady tworzenia kompozycji zapachowych zgodnie z zasadami perfumiarstwa, dowiedzą się o wpływie olejków eterycznych na organizm i układ nerwowy człowieka, o zasadach bezpieczeństwa podczas tworzenia kompozycji zapachowych, o technikach rozpoznawania jakości olejków eterycznych. Każdy z uczestników wykona minimum dwie świąteczne kompozycje zapachowe do dwóch dyfuzorów.
Ale Szopka! – warsztaty 12.12
  • BRAK WOLNYCH MIEJSC 17.30 – zakwas – każdy z uczestników warsztatów będzie miał możliwość „nastawić” zakwas z czerwonych buraków na wigilijny barszcz oraz przygotować cytryny w syropie.
  • BRAK WOLNYCH MIEJSC 18.00 – podłaźniczka – podczas warsztatu uczestnicy wykonają podłaźniczkę bożonarodzeniową ozdobę z naturalnych materiałów roślinnych i tradycyjnych elementów ozdobnych. Uczestnicy poznają technikę wykonania podłaźniczki i tradycyjnych zdobień tej efektownej ozdoby bożonarodzeniowej. Warsztat będzie uzupełniony o wykład na temat historii i tradycji tworzenia podłaźniczek oraz tradycji Bożego Narodzenia. Każdy uczestnik wykona jedną podłaźniczkę wraz z tradycyjnymi ozdobami.
  • BRAK WOLNYCH MIEJSC 18.30 – mydło – podczas warsztatów uczestnicy ozdobią mydła sodowe malunkami o tematyce świątecznej. Uczestnicy samodzielnie przygotują farby dedykowane do malowania na mydle, poznają techniki malowania na mydle i ozdobią kostki mydła wybranym wzorem z motywem świątecznym. Każdy z uczestników ozdobi minimum 2 mydła. Warsztat będzie uzupełniony o wykład na temat tworzenia naturalnych mydeł sodowych oraz tradycji Bożego Narodzenia.
Ale Szopka! – warsztaty 13.12
  • BRAK WOLNYCH MIEJSC 17.30 – zakwas – każdy z uczestników warsztatów będzie miał możliwość „nastawić” zakwas z czerwonych buraków na wigilijny barszcz oraz przygotować cytryny w syropie.
  • BRAK WOLNYCH MIEJSC 18.00 – makramy – podczas warsztatu każdy z uczestników wykona minimum 3 makramowe ozdoby na choinkę i/lub na ścianę. Uczestnicy poznają różne techniki makramowe oraz warianty możliwego wykonania danej ozdoby. Każda z ozdób musi być wykonana odmienną techniką makramową.
  • BRAK WOLNYCH MIEJSC 18.30 – herbaty – podczas warsztatu uczestnicy samodzielnie wykonają różne świąteczne mieszanki herbat, ziół i przypraw przeznaczone do parzenia napoju. Uczestnicy dowiedzą się o właściwościach prozdrowotnych każdego z proponowanych składników mieszanki oraz o ich wzajemnym wpływie w danej mieszance. Poznają również zasady wykluczeń połączeń składników oraz zasad bezpieczeństwa w spożywaniu danej mieszanki ze względu na posiadane schorzenia, aby napar nie szkodził zdrowiu. Będą mogli zdecydować na jakiej bazie (herbaty czarnej, zielonej lub tylko ziół) wykonają swoje świąteczne napary. Każdy z uczestników wykona minimum 3 mieszanki każda o gramaturze minimum 50g.
Formularz zgłoszeniowy

Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny. Można zapisać się tylko na jedne warsztaty każdego dnia. Udział w warsztatach mogą wziąć osoby powyżej 16 roku życie – młodsze osoby mogą uczestniczyć wyłącznie z opiekunem.

WSZYSTKIE MIEJSCA ZOSTAŁY JUŻ ZAJĘTE. CHCESZ ZAPISAĆ SIĘ NA LISTĘ REZERWOWĄ? PISZ MAILA NA CIM@CIMCHORZOW.PL W TYTULE PODAJĄC NAZWĘ WARSZTATÓW, DZIEŃ I DOPISEK „LISTA REZERWOWA”.

 

Skip to content